פרעושי מבנה

פרעושים מבנה היו תופעה שולית וכמעט לא קיימת בימים עברו. התנאים הטובים ביותר למחיית פרעושים הם חום ולחות. מסיבה זו העונה שבה היו הפרעושים מתרבים ופועלים ביותר הייתה עונת הקיץ, ובעונת החורף הקרה היו מתכנסים ומחכים לבוא האביב. בימינו אנו, כאשר כמעט בכל בית יש מערכת חימום ושמירה על רמות לחות, הפכה עונת הפרעושים להיות פרושה על כל השנה, ללא יוצאים מהכלל. מאחר ובכל הבתים חמים ונעים גם בחורף, הפכו פרעושים מבנה להיות תופעה שכיחה שהטיפול בה צריך להיות מיידי.

פרעושים מבנה – שיטות הטיפול האפקטיביות ביותר לפתרון הבעיה
איתור הבעיה
בשלב הראשון של החשד שיש פרעושים מבנה, צריך לוודא שקלענו אל הבעיה הנכונה. אחד הרעיונות שנראה פרימיטיבי אך הוכח כיעיל הוא רעיון הגרב הלבנה. אחד מתושבי הבית גורב גרב לבנה עד לגובה הברכיים ומסייר במקומות שבהם נראה ששורצים הפרעושים. אם במהלך הסיור יקפוץ פרעוש על הרגל הוא יראה כתמרור אזהרה על הרקע הלבן של הגרב. בדרך זו ניתן לאתר את מיקום הפרעושים ואם מדובר בהם או בצרה אחרת.

טיפול ראשוני
פרעושים מבנה יכולים להיכנס לכל חור ולכל סדק, ולכן הטיפול הראשוני כולל שואב אבק וכמויות גדולות של סבלנות. בשלב הטיפול הראשוני עוברים בתוך המבנה בכל החללים והסדקים, גם הקטנים ביותר, ושואבים אותם בעזרת השואב. לאחר החורים הקטנים, עוברים אל השטיחים, הספות וכל אריגי הבד שאליהם היו הפרעושים עלולים להיטפל. לאחר סיום השאיבה צריך לקחת את שקית השואב ולהשמיד אותה באופן מבוקר, הרחק מהמבנה.

טיפול בבעלי חיים
פרעושים מבנה מחפשים בראש ובראשונה אחר בעלי החיים. בעלי החיים המסכנים נאלצים להתגרד ולהשתגע בלא יכולת לדבר על הסבל שהם עוברים. כדי להקל על הסבל רצוי להשתמש בתכשירים נגד פרעושים הנמכרים בכל חנות לבעלי חיים. התכשירים באים בצורות של שמפו או אמצעי ריסוס והורגים את הפרעושים ביעילות.

הדברה סופית
כדי לדעת בוודאות שנפטרים מהצרה של פרעושים מבנה מומלץ להזמין הדברת פרעושים מקצועית. ההדברה מתבצעת עם חומרים מיוחדים המותאמים ברמת רעילותם לפרעושים. ביצוע ההדברה נותן שקט נפשי וידיעה כי הצרה נגמרה ועברה.
מעוניינים בשקט נפשי ושינה בטוחה? צרו קשר 1800-300-322