פשפש המיטה

פשפש המיטה – כל העובדות שלא ידעתם על פשפש המיטה

פשפש המיטה הוא טפיל מציק במיוחד. טפיל זה לצערנו נפוץ וקיים בארץ יותר מכפי שהיינו רוצים. פשפשי המיטה מתרבים במהירות ויוצרים אוכלוסיות ענקיות. פשפשי המיטה ניזונים מדמם של בני האדם אשר הם מוצצים בעזרת החדק שלהם הנעוץ במרכז הראש שלהם. אם מצאתם על הסדין שלכם כתמי דם קטנים אדומים דעו לכם כי פשפש המיטה נמצא בקרבתכם.

פשפש המיטה – קל להזיק, קשה לזיהוי

קשה לזהות את בעיית פשפש המיטה. הפשפש עוקץ את בני האדם, אך בעת העקיצה הוא מאלחש את מקום העקיצה כך שהנעקץ כלל אינו מרגיש כאב בשום צורה שהיא. רק לאחר כמה שעות כאשר פג תוקף האלחוש, הנעקץ מתחיל להרגיש את הגרוד והנפיחות שמלווה לעקיצה.

בעקבות כך קשה לבני האדם לזהות את הבעיה. הם חושבים שהעקיצות נובעות מיתושים ואינם מקשרים בין כל הסימנים וקובעים את הקביעה המרה שיש בבית פשפש המיטה.

לאחר שמזהים את פשפש המיטה חייבים לקרוא למדביר מקצועי מיוחד המנוסה בתחום של הדברת פשפשים על מנת שיבצע הדברה. הדברת הפשפשים אינה פשוטה כלל ונמשכת זמן רב.

פשפש המיטה – אם אין אני לי מי לי

חשוב מאוד להיות ערים לתופעת פשפש במיטה. במיוחד אם חזרתם לאחרונה מטיול במזרח, או קניתם מזרון חדש מיד שתיים, או שאתם חייבים בצבא ההגנה לישראל או שאולי חזרתם ממחנה בסיירים שבו ישנתם שבוע שלם באוהל על החול בלי תנאי היגיינה נאותים. בכל התנאים האלה ועוד ניתן להדבק במכת הפשפשים בקלות רבה.

חשוב מאוד לדעת לזהות את התופעה כל עוד היא בהתחלה ולמגר אותה מיד. לעיתים ההדברה תגמר לאחר סבב אחד ולעיתים לאחר שני סבבים.

הדברת הפשפש אינה פשוטה כיוון שצריך להדביר את המזרן ובתוכו מבלי להרוס אותו.רק כך פשפש המיטה יעלם לחלוטין מחיינו.

כמו כן, ישנם אנשים אשר גם מפתחים תגובה אלרגית לעקיצה של פשפש המיטה שיכולה אפילו להוביל למצב קיצוני של חיים ומוות במידה והנעקץ רגיש מאוד לעקיצת הטפיל. בנוסף לעקיצה ולחוסר נוחות שפשפש המיטה גורם יש לו גם ריח מסריח ולא נעים בכלל.