טרמיטים

טרמיטים – החרקים שלא תרצו להכיר

הדברת טרמיטים היא בטח לא הדרך בה רציתם לסיים את היום שלכם. הדרך הטובה ביותר לסיים יום עבודה היא להגיע הביתה, להרים את הרגליים ע השולחן ולהירגע עם כוס שתייה קרה. אז נכון שלכל אחד יש עיסוקים נוספים בחיים חוץ מהעבודה. הילדים, האישה, קניות וסידור הבית מהווים חלק נכבד מיומו של אדם, אך כל אחד זקוק למנוחה ולניקוי ראש בסוף היום. הבעיה מתחילה כשסוף סוף נשענים לאחור ולפתע שומעים קולות גירוד קלים. בהתחלה בטח תגידו לעצמכם שאתם מדמיינים, אבל הרעש מתגבר לאטו, ואתם מבינים שיש לכם בעיה אמיתית. אם אתם קצת מכירים את עולם החרקים, אתם מבינים שיש לכם רק פתרון אחד – הדברת טרמיטים באופן מיידי.

טרמיטים – כל מה שצריך לדעת

סימני זיהוי

טרמיטים הם חרקים קטנים הדומים לנמלים מבחינת הגודל, אך שאר המאפיינים שלהם נבדלים לחלוטין. טרמיטים הם חיוורים, חסרי עיניים או כנפיים והם לעולם לא מגיעים בדד. טרמיטים מגיעים בנחילים, כאשר עיקר הנחיל נמצא בקן שיכול להימצא עד חמישה מטרים מתחת לפני האדמה. הימצאות הקן עמוק כל כך מקשה על ביצוע הדברה נגדם ומקלה עליהם להימלט מאמצעי הריסוס השונים.  

מזון עיקרי

טרמיטים מתמקדים באכילת עץ ומוצריו מכל סוג שהוא. מסיבה זו, כאשר יש טרמיטים באזור אתם צריכים לדעת שהרהיטים שלכם בסכנה. החרקים הקטנים לא בוחלים בשום פיסת עץ מכל סוג שהוא. הדלתות, המשקופים, אדני החלון, השידות והארונות עלולים להתפרק מהר מהצפוי עקב ביקור טרמיטים.

מעמדות

אצל הטרמיטים יש שלושה מעמדות בכל קן. המעמד הנחות ביותר הוא מעמד הטרמיט הפועל. טרמיטים במעמד זה נאלצים לעבוד כל היום, לחפש מזון ולהביא אותו לקן ולספק את צרכי המעמדות הגבוהים מהם. מעמד הביניים הוא מעמד הטרמיט החייל. טרמיטים אלו יגנו על הקן בגופם מפני כל אויב שינסה להיכנס או לנסות להפגין שלטון טריטוריאלי. המעמד הגבוה ביותר בקן הם המלך והמלכה. מעמד זה שולט על הקן ללא עוררין וללא ספקות. המלך והמלכה עסוקים בהתרבות, בהגדלת אוכלוסיית הקן ובאכילה של המזון שאותו מעמד הפועלים מספק להם.