פרעושים

פרעושים הם שם נרדף לגירודים וצרות עבור בעלי החיים, אך גם בשביל הבעלים שלהם. פרעושים גורמים לבעלי החיים הרבה מעבר לגירוד מזדמן מפעם לפעם. כאשר רואים בעל חיים מתגרד באזור הבטן או הגב התחתון כדאי לשים לב אליו בצורה מיוחדת. בעי חיים רבים הסובלים מפרעושים נלחמים נגד פרעושים בדרך היחידה שהם מכירים-בשיניים ובציפורניים. מלחמת החורמה של בעלי החיים נותנת את אותותיה בגופם הדווי ולעיתים ניתן לראות אפילו קרחות קטנות לאורך הפרווה. תופעת הקרחות נקראת “נקודות חמות” והן נקראות כך עקב הגירוד והחום הרב שמופעל על הנקודה כדי להקל על התסמינים שגורמים פרעושים.


פרעושים – הדרך להושיע את חיית המחמד שלכם, ויפה שעה אחת קודם
קולר נגד פרעושים
ההמצאה החדשה ביותר בשוק הרחקת הפרעושים היא הקולר. כאשר הקולר נמצא על צווארו של בעל חיים הוא משדר אותות דוחי פרעושים. האותות יעילים עד כדי כך שהם מעלימים פרעושים מקרבת בעלי החיים במהירות רבה וללא סימנים שהם אי פעם היו שם.

שמפו נגד פרעושים

השמפו נחשב לדרך יעילה וזולה להסרת פרעושים מבעלי חיים. פעולת השמפו נעשית תוך כדי המקלחת. מסבנים את בעל החיים בצורה אינטנסיבית ובכל פינה ונותנים לשמפו כמה דקות כדי לפעול את פעולתו. באותן דקות השמפו מגיע אל הפרעושים והורג אותם. לאחר סיום הזמן, פשוט צריך לתת לבעל החיים שטיפה הגונה, והפרעושים המתים נופלים ממנו בלא יכולת להתנגד.

ריסוס נגד פרעושים

הריסוס יעיל מאוד, אך הוא אינו נחשב כדרך נוחה להעלמת הפרעושים. שיטת הריסוס דורשת שיתוף פעולה של בעל החיים עם הבעלים כדי להעלים את הפרעושים לחלוטין. במקרה של ריסוס, חובה לרסס את כל הגוף כולו, מכף רגל ועד ראש, ללא פספוס של אף נקודה. אם בעל החיים מתנגד אפילו במעט שיטה זו הופכת לבלתי אפשרית ומרגיזה עבור שני הצדדים.

הדברה סביבתית

כדי למנוע הידבקות נוספת של חיית המחמד שלכם כדאי לבצע הדברה באזור המחיה שלה. בתוך הבית ובחצר טמנה עיקר סכנת ההידבקות, ועל כדאי לבצע הדברה מקצועית באזור ולהגן על חיית המחמד שלכם מהידבקות נוספת.

מעוניינים לשמור על חיית המחמד נקייה מפרעושים?