פרעושים בדירה

פרעושים בדירה הם השותפים הגרועים ביותר שיש. שותף רגיל לפחות משלם חלק מהחשבונות, שוטף את הכלים ומנקה את המרצפות. הפרעושים לעומת זאת הם שותפים טפילים. לא רק שהם לא מביאים תועלת אלא גורמים נזק לסביבה שבה הם גרים. אף אדם לא נהנה ממגורים עם פרעושים בדירה, ולכן מעוניינים להיפטר מחברתם במהירות האפשרית. אך מי בכלל יודע איך להתמודד עם פרעושים בדירה או בחצר? איך נפטרים מהם? או קודם כל, איך מזהים אותם בתוך הבית?

פרעושים בדירה – המידע שחובה להכיר וליישם
צרה תברואתית
פרעושים בדירה יכולים להישמע כפגע רע, אך לא כצרה לבריאות. ההנחה הזו היא טעות שעלולים לשלם עליה ביוקר. פרעושים אמנם מעבירים מחלות בעיקר בין בעלי חיים, אך ישנן מחלות שעוברות גם לבני אדם. מלבד סכנת המחלות, עקיצת הפרעושים נוכחותם גורמת לאדם אי נוחות וסבל גופני. אדם שנעקץ מתחיל להאדים במקום הפגוע ולהתגרד, לעיתים עד כדי אובדן העור מעל מקום העקיצה. אנשים בעלי אלרגיה לפרעושים עלולים לפתח נפיחויות במקומות שונים, ולהגיב רע יותר לעקיצות מאנשים שאינם רגישים.

סימני זיהוי

את הפרעושים ניתן לראות גם ללא אמצעי הגדלה, אך עדיין קשה לזהותם. יכולת הניתור שלהם נחשבת למופלאה, ולעיתים הנקודה שבה רציתם להתמקד תנתר ותיעלם לפני שתספיקו להתקרב. אחד מסימני הזיהוי הוודאיים של נוכחות פרעושים בדירה הוא מציאת ההפרשות שלהם. ההפרשות של הפרעושים מורכבות מדם שאותו הם לא הצליחו לעכל, ועל כן נראה כנקודות שחורות או חומות העשויות מדם קרוש. מציאת נקודות אלו מציפה את החשד המיידי לפרעושים ומצריכה טיפול מונע ומהיר.

הדברת פרעושים
הדברת פרעושים נעשית במגוון דרכים, כאשר הנפוצה שביניהם היא ריסוס החלל שבו הם נמצאים. אם איתרתם פרעושים בדירה, חובה להזמין מדביר מקצועי שיאבחן אם באמת מדובר בבעיית פרעושים. אם כן, המדביר יבצע הדברה עם חומרי הדברה לא מסוכנים לבני אדם ולחיות מחמד, אך קטלניים עבור פרעושים ואף קרציות למיניהן. לאחר ביצוע ההדברה השקט בבית מובטח בתנאי שהתנאים ההיגייניים ישמרו על תוצאות ההדברה.
מחפשים הדברת פרעושים בדירה ובחצר? צרו קשר עם צוות המדבירים  24 שעות