הדברת עש המזון

הדברת עש המזון – לפני שיהיה מאוחר

 הדברת עש המזון נחשבת להדברה יחסית לא מוכרת. רוב האנשים מבצעים הדברות נגד תיקנים או נגד נמלים, אך מי שמע על הדברת עש המזון? עש הוא סוג של פרפר שאפשר להעיף עם היד, אז בשביל מה צריך הדברה? המציאות קצת שונה מהדימוי שנמצא אצלנו בראש. עש המזון כשמו כן הוא: אוהב מזון, ובמיוחד כזה של בני אדם. המשיכה של העש לארונות המטבח הפכה אותו למזיק במיוחד מאחר וזחלים בתוך האוכל מעולם לא נחשבו לתוספת בריאה במיוחד. כדי להיפטר מהחרקים המעופפים, רצוי להזמין הדברת עש המזון אצל חברה מקצועית ומנוסה שכבר התמודדה בעבר עם חרקים מסוג זה.

 הדברת עש המזון – שיטות הדברה

 הדברה ירוקה

 בעבר הדברה ירוקה לא הייתה קיימת בשוק הריסוסים כלל. כל בית שהיה זקוק להדברה היה מזמין מדביר שהיה מרסס את כל האזור ברעלים, פוקד על המשפחה להתרחק לכמה ימים ובכך היה מסתיים הסיפור. המודעות לסכנה הטמונה ברעלים אלו, וחוסר היכולת לעזוב את הבית למספר ימים הולידו את הצורך בפתרון חדש. פתרון זה צץ בדמות הדברה ירוקה. הדברה בשיטה זו משתמשת בחומרי ריסוס ברמת רעילות נמוכה, אשר אינם מזיקים לסביבה או לבני הבית, ואינם מצריכים עזיבה של הבית ליותר מכמה שעות לצורך הריסוס עצמו. הדברת עש המזון ניתנת לביצוע בשיטת ההדברה הירוקה, ושיטה זו נחשבת ליעילה במיוחד בתחום. כל שעל המשפחה לעשות הוא להזמין מדביר מקצועי שיזהה את הבעיה, יבין שמדובר בביצוע הדברת עש המזון, וכל שנותר לו לעשות הוא לרסס ולהעניק למשפחה מזון נקי מחרקים.

 אבוקות עשן

 אבוקות עשן הן טיפול למקרים קשים במיוחד. במקרים בהם עש המזון חדר למקומות קטנים במיוחד שהדברה רגילה מתקשה להגיע אליהם באמצעות ריסוס, ישתמשו באבוקות העשן כדי לסיים את ההדברה בצורה היעילה ביותר. כשמבצעים הדברת עש המזון בעזרת אבוקות, מדליקים בארון או במקומות בהם חי העש אבוקות עשן מיוחדות, המוציאות עשן כבד אשר מבריח את כל החרקים הנמצאים באזור ההדברה ולא רק את העש עצמו