הרחקת יונים

הרחקת יונים לחיים מאושרים

הרחקת יונים היא פעולה שרובנו לא מכירים. רק מי שנתקל בבעיה החמורה של קינון יונים אצלו באזור הבית מבין עד כמה הרחקת יונים היא צעד חשוב ומשמעותי. הכול יכול להתחיל בערב תמים בו תראו יונה מתעופפת לעבר חלון הבית שלכם עם זרד בודד. סביר להניח שתסתכלו עליה, תשקעו במחשבות על השלום המתמהמה ותחזרו לעיסוקיכם. כשתראו את אותה יונה חוזרת עם חתיכות בד וברזלים קטנים אתם עלולים להתחיל לחשוד אבל לפעמים זה כבר יהיה מאוחר מדי. מתחת לחלון שלכם צמח לו קן לתפארת, עם שלוש ביצים ובעל מגונן. עכשיו כבר אין ברירה ולא ניתן לסלק את המשפחה ללא הרחקת יונים מקצועית. אם בכל זאת תרצו לנסות כמה שיטות ביתיות, קבלו את הטובות ביותר.

הרחקת יונים – מומלץ לנסות בבית

בובות ינשופים

עבור בני האדם ינשופים מייצגים בעיקר דמויות מצוירות ואת סמל החוכמה. עבור היונים מדובר על אחד האויבים הגדולים ביותר,אשר טורף בהן ללא רחם. בובות ינשופים אשר יהיו תלויות על אדן החלון שלכם יוכלו לבצע עבורכם הרחקת יונים כמעט בטוחה. הבעיה בשיטה זו היא הגבלת הזמן. לאחר שהיונים רואות כי מדובר על ינשוף שלא זז ממקומו אף לא לרגע, הן מפסיקות לפחד וחוזרות לקנן באזור.

שקיות ניילון

במהלך הקניות יש אנשים שסובלים מהרשרושים אותן מפיקות השקיות. כאשר מדובר על אבי הרחקת יונים הרשרוש יכול להיות אמצעי מצוין להפחדה ולסילוק של היונים מהאזור. הרעש של השקיות מרתיע את היונים מלהתקרב וגורם להן לחפש מקום קינון אחר. הבעיה בשקיות מתחילה בגשם הראשון. לאחר שהשקיות רטובות וכבדות הן אינן מפיקות רעש מספיק והיונים חוזרות למקומן.

תקליטורים משומשים

הרחקת יונים באמצעות תקליטורים תענה לכם על שני צרכים – סילוק היונים מהאזור ומחזור תקליטורים. מומחים מספרים כי יונים חוששות מכל דבר נוצץ. התקליטורים עצמם מנצנצים משני הכיוונים באמצעות אור השמש וכך מרתיעים את היונים. הבעיה מתחילה לאחר שקיעת השמש או אם התקליטורים תלויים בכיוון הלא נכון. כך הם אינם מנצנצים כלל והיונים ממשיכות לקנן כאילו לא עשיתם דבר.